xenoplanet has logged 28 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Possessed

Possessed

1947
×
★★★★
Edit this entry  
25
You're Not You

You're Not You

2014
×
Edit this entry  
24
Annie Oakley

Annie Oakley

1894
×
Edit this entry  
22
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Grace

Grace

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Primer

Primer

2004
×
Edit this entry  
13
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mammoth

Mammoth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ruhr

Ruhr

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Castle

The Castle

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Edit this entry