Omar! has logged 25 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Security

National Security

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry