bri has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ammonite

Ammonite

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
28 Days

28 Days

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Day

One Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry