Xplodera has logged 34 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Children

Little Children

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Max Manus: Man of War

Max Manus: Man of War

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jimi: All Is by My Side

Jimi: All Is by My Side

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Act of Valor

Act of Valor

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Young Ones

Young Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hearse

The Hearse

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Golden Touch

The Golden Touch

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Immortals

Immortals

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of the Rising Sun

House of the Rising Sun

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Con Air

Con Air

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Civic Duty

Civic Duty

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lava

Lava

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Octagon

The Octagon

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Loft

The Loft

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Voices

The Voices

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry