Sort by

Xplodera has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Skull

The Skull

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rift

Rift

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand

The Hand

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bridgend

Bridgend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rasputin: The Mad Monk

Rasputin: The Mad Monk

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ouija Experiment 2: Theatre of Death

The Ouija Experiment 2: Theatre of Death

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Blackjack

Blackjack

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bubble

Bubble

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry