Sort by

Xplodera has logged 33 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Salomé

Salomé

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
[REC]²

[REC]²

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
From Hell

From Hell

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warlock

Warlock

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Flight of the Eagle

The Flight of the Eagle

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry