• Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

  • Black Christmas

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Super Monsters Save Christmas

    ★★★

  • Noelle

    ★★

  • The Good Liar

  • Slayer: The Repentless Killogy

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Oleg

    ★★★★

  • First Love

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Push

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Fraemling

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★½

  • Wonder Park

    ★★★

  • I See You

    ★★

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Emily Heller: Ice Thickeners

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★½