• Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Chief Daddy

    ★★★

  • Oddbods: The Festive Menace

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Feature 136

    ★★★½

  • Speed Kills

  • Bird Box

    ★★½

  • X&Y

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Reconstructing Utøya

    ★★½

  • Zoo

    ★★½

  • Goliath

    ★★★★

  • Venom

  • Balloon

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★

  • A Colony

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

    ★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mile 22

  • Megalodon

    ★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Possum

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Fahrenheit 451

  • Deadpool 2

    ★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Slave to the Grind

    ★★★

  • All the Creatures Were Stirring

    ★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Heavy Trip

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time