Josh has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Oath

The Oath

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Unbroken: Path to Redemption

Unbroken: Path to Redemption

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
See No Evil

See No Evil

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry