Yaara has logged 89 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Begin Again

Begin Again

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frantz

Frantz

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Ibiza

Ibiza

2018
×
½
Read the review Edit this entry