• Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Reagans

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Comedy Store

    ★★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Good Omens

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★