Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mapplethorpe: Look at the Pictures

Mapplethorpe: Look at the Pictures

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Enduring Love

Enduring Love

2004
×
★½
Edit this entry  
10
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thief

Thief

1981
×
★★★
Edit this entry  
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Edit this entry