• Doctor Strange

    ★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Money Monster

    ★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Tower

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Zoolander 2

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Swiss Army Man

  • Mapplethorpe: Look at the Pictures

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • And Then There Were None

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Riley's First Date?

  • Spectre

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: First Day of Camp

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★

  • Carol

  • Amy

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Fire (Pożar)

    ★★★★

  • Trainwreck

    ★★★½

  • The Invitation

  • 45 Years

    ★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Horrible Bosses 2

  • Paddington

  • Penguins of Madagascar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Judge

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • This Is Where I Leave You

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • I Origins

    ★★★½