yazz! *・゚✧ has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Salisbury Poisonings

The Salisbury Poisonings

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Rumba Kings

The Rumba Kings

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry