Yuri has logged 194 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Detective Dee: The Four Heavenly Kings

Detective Dee: The Four Heavenly Kings

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Férias Para Sempre

Férias Para Sempre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Grass

Grass

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Central Station

Central Station

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Train de vies

Train de vies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Island

Island

2018
×
½
Edit this entry  
29
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Torre das Donzelas

Torre das Donzelas

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Florianópolis Dream

Florianópolis Dream

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dead and the Others

The Dead and the Others

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Name Is Daniel

My Name Is Daniel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Theatre of War

Theatre of War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Image You Missed

The Image You Missed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sol Alegria

Sol Alegria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Cowboys

Phantom Cowboys

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Age Out

Age Out

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Long Way Home

Long Way Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemonade

Lemonade

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Belmonte

Belmonte

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Harvesters

The Harvesters

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna's War

Anna's War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
How Fernando Pessoa Saved Portugal

How Fernando Pessoa Saved Portugal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Price of Everything

The Price of Everything

2018
×
Edit this entry  
18
Extinction

Extinction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue

Blue

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Season of the Devil

Season of the Devil

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Flor

La Flor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roi Soleil

Roi Soleil

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
L. Cohen

L. Cohen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry