Dan has logged 420 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Street Soldiers

Street Soldiers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Josh and S.A.M.

Josh and S.A.M.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magic in the Water

Magic in the Water

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Far from Home: The Adventures of Yellow Dog

Far from Home: The Adventures of Yellow Dog

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Some Girls

Some Girls

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night They Saved Christmas

The Night They Saved Christmas

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
An American Christmas Carol

An American Christmas Carol

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas with Dennis

Christmas with Dennis

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Visitors

Night Visitors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Holiday to Remember

A Holiday to Remember

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Willowby's Christmas Tree

Mr. Willowby's Christmas Tree

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Read prior review Edit this entry  
15
Christmas Every Day

Christmas Every Day

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Naked City: A Killer Christmas

Naked City: A Killer Christmas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Different Kind of Christmas

A Different Kind of Christmas

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
The American Scream

The American Scream

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Second Day of Christmas

On the Second Day of Christmas

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ms. Scrooge

Ms. Scrooge

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gunmen

Gunmen

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top of the World

Top of the World

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
Edit this entry  
21
Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

1937
×
Edit this entry  
21
Seven Hours to Judgment

Seven Hours to Judgment

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sabotage

Sabotage

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Breathing Fire

Breathing Fire

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★
Edit this entry