Dan has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The House That Would Not Die

The House That Would Not Die

1970
×
Edit this entry  
31
Poor Cinderella

Poor Cinderella

1934
×
Edit this entry  
31
The Paul Lynde Halloween Special

The Paul Lynde Halloween Special

1976
×
Edit this entry  
30
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Demon Island

Demon Island

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Halloween That Almost Wasn't

The Halloween That Almost Wasn't

1979
×
Edit this entry  
26
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
NightScream

NightScream

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Boo!

Boo!

1980
×
Edit this entry  
24
Route 666

Route 666

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster Island

Monster Island

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Abby

Abby

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Horror Hall of Fame: A Monster Salute

The Horror Hall of Fame: A Monster Salute

1974
×
Edit this entry  
16
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
Edit this entry  
16
Yeti: The Giant of the 20th Century

Yeti: The Giant of the 20th Century

1977
×
Edit this entry  
16
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
Edit this entry  
12
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saturday the 14th Strikes Back

Saturday the 14th Strikes Back

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
Experimental Animation

Experimental Animation

1933
×
Edit this entry  
09
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
09
Demonwarp

Demonwarp

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Jitters

The Jitters

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry