eve has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arianna

Arianna

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ostwärts

Ostwärts

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry