• Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½