Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Salt Mines

The Salt Mines

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
New Blood

New Blood

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casshern

Casshern

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titus

Titus

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yellow Hair 2

Yellow Hair 2

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yellow Hair

Yellow Hair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Imprint

Imprint

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mondo Weirdo

Mondo Weirdo

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last of England

The Last of England

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pepperminta

Pepperminta

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chocolate Babies

Chocolate Babies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mirrored Mind

Mirrored Mind

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cremaster 4

Cremaster 4

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry