✨ christie ✨ has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anticipation of the Night

Anticipation of the Night

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sex Is Comedy

Sex Is Comedy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kuso

Kuso

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belly

Belly

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
NEKO-MIMI

NEKO-MIMI

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Careful

Careful

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry