• Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★½

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Sauce

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Adventure Time: Elements

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★