yeezybaby has logged 68 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry