Anthony has logged 239 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories

Memories

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
8MM

8MM

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stellar

Stellar

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Read the review Edit this entry  
25
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry