Anthony has logged 28 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Town

The Town

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Steve-O: PCP Saved My Life

Steve-O: PCP Saved My Life

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
The Earth Will Have Its Vengeance

The Earth Will Have Its Vengeance

×
Read prior review Edit this entry  
16
John Frusciante Plays and Sings

John Frusciante Plays and Sings

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Earth Will Have Its Vengeance

The Earth Will Have Its Vengeance

×
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Geometria

Geometria

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teeth

Teeth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry