• Roommates

  • Macie’s Dilemma

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • At the Ready

    ★★★

  • Taming the Garden

    ★★★½

  • Trepanation

    ★★★½

  • When We Were Bullies

    ★★★★

  • The Field Trip

    ★★★

  • To Know Her

    ★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Bruiser

    ★★★½

  • Yoruga

    ★★★★

  • Five Tiger

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • BJ's Mobile Gift Shop

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Swag, Fellas!

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Flex

    ★★★★½

  • Ghost Dogs

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Misery Loves Company

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Spirits and Rocks: an Azorean Myth

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★½

  • Souvenir, souvenir

    ★★★★

  • Nexus

  • KKUM

    ★★★★

  • Adapt

  • Siren Snubbed

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Fire Next Time

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • GNT

    ★★★

  • Bath Tub

    ½

  • Little Miss Fate

    ★★★★½

  • The Fourfold

    ★★★

  • Out

    ★★★

  • Bambirak

    ★★★

  • I Dream of Peace

  • The Half of It

    ★★

  • My Own Landscapes

    ★★

  • Who Laughs In Hell

    ★★

  • Mulan

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★