• Last and First Men

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Last Christmas

    ½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Wanted

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Climb

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Atlantics

    ★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • 02:34

  • Rising Nature

  • High Flying Bird

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★½