• IO

  • Fyre

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Doctor Who: Resolution

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Green Book

    ★½

  • High Life

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Like Father

  • ANIMATION SCHOOL REUNION

  • Christopher Robin

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Purl

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Gotti

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Simpsons Couch Gag (Reservoir Dogs)

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Every Day

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • I Can Only Imagine

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • A Christmas Prince

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Crooked House

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Falsettos

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Double King

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • The Shack