• It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Double King

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • The Shack

  • Deadpool: No Good Deed

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★½

  • Sherlock: The Final Problem

  • Jim Gaffigan: Cinco

    ★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

  • Fences

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Moana

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Team Thor

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★

  • Piper

    ★★★

  • Finding Dory

    ★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

  • Australian Psycho

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Joe Pera Talks You to Sleep

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Tickled

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Risen

    ★½

  • The Boy

    ★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Spirit of Christmas

    ½

  • In the Heart of the Sea

    ★½

  • One Page Life

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • April and the Extraordinary World

    ★★½

  • Spectre

    ★½

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★½

  • Goosebumps

    ★★