Gareth has logged 318 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Festival

The Festival

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Syriana

Syriana

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Catfight

Catfight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Walt: The Man Behind the Myth

Walt: The Man Behind the Myth

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry