• Kingdom of Silence

  • Little Women

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Volver

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★½

  • Magnolia

    ★★★★★

  • All About My Mother

    ★★★★★

  • Happiness

    ★★★★

  • Ready to Wear

    ★★★★

  • Short Cuts

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Flirting

    ★★★½

  • Pixote

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★★

  • Nashville

    ★★★★★

  • The Bitter Tears of Petra von Kant

    ★★★★½

  • Pink Flamingos

    ★★★★★

  • Cabaret

    ★★★½

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★★

  • M*A*S*H

    ★★★★

  • Easy Rider

    ★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★★

  • Belle de Jour

    ★★★★★

  • Repulsion

    ★★★★

  • The Gospel According to Matthew

    ★★★★½

  • Children of Paradise

    ★★★★★

  • Ninotchka

    ★★★

  • Camille

    ★★★½

  • Queen Christina

    ★★★★