• Signs

    ★★

  • 24×36

    ★★

  • The Game

  • Nightcrawler

    ★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Big

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★½

  • Alien

    ★★★★

  • Airplane!

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • North by Northwest

    ★★★½