YI JIAN has logged 19 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Screaming Skull

The Screaming Skull

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Exit

Exit

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Detective

Detective

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bandits of Orgosolo

Bandits of Orgosolo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
Read the review Edit this entry  
01
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry