YI JIAN has logged 16 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry