• Ahista Ahista

    ★★★★

  • Sui Dhaaga - Made in India

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Yaariyan

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Footfairy

    ★★½

  • Dhamaka

    ★★

  • Main, Meri Patni Aur Woh

    ★★★

  • Hawaizaada

    ★★

  • Cash

    ½

  • Dulha Mil Gaya

    ½

  • Guru

    ★★★½

  • Dil Se..

    ★★★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★½