Sort by

JΔΣΞS has logged 185 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fight Before Christmas

The Fight Before Christmas

×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry