Sort by

JΔΣΞS has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Houdini

Houdini

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Calvary

Calvary

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry