Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mayhem

Mayhem

2017
×
Edit this entry  
07
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
26
Exterior/Night

Exterior/Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Edit this entry  
11
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
New Year's Eve

New Year's Eve

2020
×
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
Edit this entry  
05
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Edit this entry  
28
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Haunt

Haunt

2019
×
Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
Edit this entry  
10
O Beautiful Night

O Beautiful Night

2019
×
Edit this entry  
05
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
08
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Omar

Omar

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Edit this entry  
22
Ida

Ida

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry