yomnah has logged 248 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Smiths: Live at Rockpalast

The Smiths: Live at Rockpalast

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
For Rent

For Rent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The International

The International

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Night

The Last Night

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Return

The Return

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Happy Family

Happy Family

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
01
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
Edit this entry  
31
My Lovely Angel

My Lovely Angel

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
hana & alice

hana & alice

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
My Mister

My Mister

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Parade

Death Parade

2015
×
Edit this entry  
17
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
Edit this entry  
16
Tamino live at Ancienne Belgique

Tamino live at Ancienne Belgique

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Be Positive

Be Positive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After My Death

After My Death

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
Edit this entry  
11
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Hymn of Death

Hymn of Death

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry