• The Accident

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Africa

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Peaches & Cream

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Skin

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Blind Spot

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • People That Are Not Me

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Heart of a Dog

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★½

  • Love

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

  • American Sniper

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Closed Notebook

    ★★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½