yoshang has logged 289 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
People Will Talk

People Will Talk

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Lucky

Mr. Lucky

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Immortals

Immortals

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
07
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blunt

Blunt

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry