yoshang has logged 137 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Edit this entry  
15
The Ritz

The Ritz

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Women

The Women

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth of Passion

Labyrinth of Passion

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★
Edit this entry  
24
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrington

Carrington

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Sea Devils

Sea Devils

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mind Benders

The Mind Benders

1963
×
★★★
Edit this entry  
20
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Destination Tokyo

Destination Tokyo

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★★
Edit this entry  
07
Making Love

Making Love

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
Reflections in a Golden Eye

Reflections in a Golden Eye

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Detective

The Detective

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★
Edit this entry  
26
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
God of Gamblers II

God of Gamblers II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gunga Din

Gunga Din

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Bird of Youth

Sweet Bird of Youth

1962
×
★★★
Edit this entry  
02
The Country Girl

The Country Girl

1954
×
★★★
Edit this entry  
21
Follow the Fleet

Follow the Fleet

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry