• Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★

  • Home Again

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Man in an Orange Shirt

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Rider

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Trip to Spain

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★½

  • Logan

    ★★★

  • Final Portrait

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Allied

    ★★

  • Moana

    ★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★½

  • The Exception

    ★★

  • Their Finest

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Handsome Devil

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Mechanic: Resurrection

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Colossal

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Julieta

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Kedi

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½