• Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Cadaver

    ★½

  • The Empty Man

    ★½

  • Freaky

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Slaxx

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Goedam

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Winter's Blood

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Rocks

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★½