• Rome, Open City

  • The Three Caballeros

    ★★½

  • Saludos Amigos

    ★★★

  • Bambi

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Fantasia

    ★★★★½

  • Pinocchio

    ★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★

  • Le Jour Se Lève

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★★

  • Metropolis

    ★★★★

  • Battleship Potemkin

    ★★★★