• Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Anna and the Apocalypse

  • I, Tonya

  • The Death of Stalin

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★

  • I Am Not a Witch

  • Okja

  • Wonder Woman

  • A Fantastic Woman

  • The Disaster Artist

  • Sexy Durga

    ★★★

  • The Pure Necessity

  • Daphne

    ★★★

  • The Man

  • This Is Our Land

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Columbus

  • The Mole Song: Hong Kong Capriccio

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Japanese Girls Never Die

  • 20th Century Women

  • Suffering of Ninko

  • Jackie

    ★★★½

  • Lion

  • Burn Your Maps

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Prevenge

    ★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

  • Mister Universo

    ★★★½

  • The Girl with All the Gifts

  • Suicide Squad

  • Your Name.

  • The African Doctor

  • Finding Dory

    ★★★

  • Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival

    ★★★★

  • Warcraft

    ★½

  • Elle

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • American Honey

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★

  • Raw

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Clash

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Kedi

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Love Witch

  • The Model

    ★★

  • History's Future

    ★★★★

  • Captain Fantastic

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Swiss Army Man

    ★★★½