Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Now You Know

Now You Know

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Scaffolding

Scaffolding

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things We Should Do Before We Break Up

10 Things We Should Do Before We Break Up

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Viral: Antisemitism in Four Mutations

Viral: Antisemitism in Four Mutations

2020
×
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry