Sort by

Zachary has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memories Lost and Found III

Memories Lost and Found III

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Memories Lost and Found II

Memories Lost and Found II

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grim

Grim

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spacy

Spacy

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thunder

Thunder

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
The Emblazoned Apparitions

The Emblazoned Apparitions

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry