Sort by

Zach Gilbert has logged 625 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fatale

Fatale

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry