Zach has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Murder Party

Murder Party

2007
×
½
Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valentin

Valentin

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
October Sky

October Sky

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Clan

The Clan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry